EST  |  RUS  |  ENG
FOORUM
Vaata kõiki teemasid
Uudised

Ametiühingud otsivad koos majandusasjatundjatega võimalusi kiiremaks palgatõusuks

26.08.2014

Ametiühingute Keskliidu kutsel arutavad tunnustatud majandusasjatundjad homme avalikul arutelul kas ja kuidas oleks võimalik Eestis palgatõusu kiirendada ja mida teha, et see tõus oleks püsiv. Arutelu on inspireeritud Indrek Neivelti 1000-eurose alampalga ideest.
 

Loe lähemalt

Ametiühingute Keskliit: 500 eurose tulumaksuvabastuse ideega tuleb tööd teha

25.08.2014

Eile IRL Rahvakogul sõelale jäänud madalapalgaliste maksuvabastuse idee, mille kohaselt alla 500 euro teeniv inimene oma palgalt makse ei maksa, on mõte õiges suunas ja sellega tuleb edasi tegelda, leidis Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson. Samas oli ta veendunud, et ilmselt oleks hetkel ausam rääkida realistlikumatest summadest.

Loe lähemalt

Ametiühingud ja Puuetega Inimeste Koda esitasid valitsusele töövõimereformi osas ühise ja lõpliku nõudmiste paketi

21.08.2014

Eesti Puuetega inimeste Koda (EPIKoda) ja Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL) mõistavad puuetega inimeste, omastehooldajate, nende lähedaste ja neid ühendavate organisatsioonide nördimust Töövõimereformi eelnõu osas, mis ei vasta nende nõudmistele. Samas leiab nii EAKL kui EPIKoda, et valitsust tuleb tunnustada juba sisseviidud paranduste eest Töövõimereformi eelnõusse, rõhutades, et hoolimata tehtud pingutusest, ei vasta reformikava veel endiselt selle tegelikele eesmärkidele. EAKL ja EPIKoda kaardistasid seepärast ära töövõimereformi õnnestumiseks vajalike muudatuste paketi ja esitasid selle ühiste ja lõplike nõudmistena vastutavatele ministritele ja Töövõimereformi juhtkomiteele teisipäeval, 19. augustil.

Loe lähemalt

EAKL ja EPIKoda: seljad kokku pannes on võimalik töövõimereformi käiku jõuliselt suunata

14.07.2014

Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL)  ja Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) otsustasid kokku leppida ühistes positsioonides enne töövõimereformi toetuse seaduse eelnõu teist lugemist Riigikogus ning edasisel menetlusel jõud ühendada. Esimene ühine seisukoht on, et töövõimereformi toetuse seaduse eelnõuga tuleb edasi töötada ning menetlemist tuleb  pidurdada seni, kuni otsustajad on arvesse võtnud puuetega inimeste ja töövõimetuspensionäride peamised seisukohad.

Loe lähemalt