EST  |  RUS  |  ENG
Uudised
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29   Järgmine
05.10.2016

Põhjala ja Balti ametiühinguliidrid otsivad Tallinnas rohtu kasvavatele probleemidele tööturul

Homme ja ülehomme leiab Tallinnas aset ülemaailmsele väärika töö päevale pühendatud rahvusvaheline konverents, kus regiooni mõjukamad ametiühinguliidrid otsivad koos teadlastega vastust küsimusele, kuidas tagada väärikas töö nii oma liikmetele kui ka töötajatele laias maailmas. Konverentsi korraldab Põhjamaade Ametiühingute Konföderatsioon (NFS) ning nende kutsel on oodata Tallinna pea kõiki Skandinaavia ja Soome mõjukamaid ametiühingutegelasi.

22.09.2016

Ametiühingud lepivad kokku uue hooaja läbirääkimisstrateegiaid

Eesti Ametiühingute Keskliit korraldab täna igasügisese kollektiivlepingute strateegiakonverentsi, kus pannakse paika läbirääkimisstrateegiad uueks kollektiivläbirääkimiste hooajaks. Olulisemad teemad seonduvad palgatõusu jätkusuutlikkuse tagamise, töötervishoiu ja töötajate juurdeõppimisvõimalustega.

21.09.2016

Ametiühingute keskliit: tervishoiutöötajate hoiatust tuleb võtta väga tõsiselt

Ametiühingute keskliidu juht Peep Peterson avaldas Eesti ametiühingute nimel veelkord toetust tervishoiutöötajate nõudmistele ja ütles, et valitsusel tuleb eilset hoiatusstreiki väga tõsiselt võtta.

20.09.2016

Ametiühingud tahavad saata EL ja Kanada vabakaubandusleppe uuele läbirääkimisringile

Eesti Ametiühingute Keskliit saatis täna välisminister Jürgen Ligile kirja, kus soovitab mitte ratifitseerida Euroopa Liidu ja Kanada vabakaubanduslepingut (CETA) praeguses sõnastuses ja avada see uuteks läbirääkimisteks.

15.09.2016

Ametiühingud nõuavad viivitamatult kolmepoolsete läbirääkimiste alustamist pensionireformi küsimuses

Erinevad ametiühinguorganisatsioonid pöördusid täna peaministri poole ühisavaldusega, milles nõuavad viivitamatult kolmepoolsete läbirääkimiste alustamist pensionireformi küsimuses.

13.09.2016

Ametiühingud ootavad Töötukassalt töökoha säilitamist toetavaid koolitusi

Ametiühingute keskliidu juhatus koguneb täna arutama Töötukassa poolt loodavaid töötust ennetavaid meetmeid, mis võivad järgmistel aastatel tuua tagasi koolipinki oma oskusi uuendama täiskasvanud töötajad. Ametiühingute hinnangul on tegu olulise muudatusega nii inimese kui majanduse seisukohast.

06.09.2016

Ametiühingud: tööturgude tasakaalustamatus nõrgestab Euroopa Liitu

Ametiühingute keskliidu juht Peep Peterson kohtub täna Brüsselis Euroopa Ametiühingute Föderatsiooni peasekretäri Luca Visentiniga. Jutuks tulevad muuhulgas Brexitiga päädinud probleemid Euroopa tööturul ja võimalus lülitada tööturu tasakaalustamise küsimused Eesti eesistumise põhiküsimuste hulka.

22.08.2016

Ametiühingujuht Peterson: vanemahüvitise süsteemi reform ravib palgalõhet

Augusti algul sotsiaalkaitseminister Tsahkna tutvustatud vanemahüvitise reformi ideed muudavad vanemahüvitise kasutamise paindlikumaks ja aitavad kaasa palgalõhe vähendamisele, leiab ametiühingute keskliidu esimees PeepPeterson. Samas soovitab ta plaani täiendada lasteaiakohtade olulise suurendamisega, sest nende vähesus ja kõrge hind on üks põhjusi, miks noored vanemad tööturult pikalt eemale jäävad.

19.06.2016

Ametiühingud algatavad töölepinguseaduse muutmise

Eesti Ametiühingute Keskliit saatis sel nädalal Sotsiaalministeeriumile kuus ettepanekut töölepinguseaduse muutmiseks, mis suurendavad töötajate õiguskindlust ja lihtsustavad töölepinguseaduse igapäevast rakendamist.

31.05.2016

Ametiühingud ja meditsiinitöötajad otsivad tervishoiusüsteemile jätkusuutlikumat visiooni

Ametiühingute keskliidud ja tervishoiutöötajad lahkasid eilsel ühisarutelul Eesti tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkuse kitsaskohti võttes seekord luubi alla süsteemi suuremad eesmärgid rahva tervise parandamisel ja võimalikud sisemised ümberkorraldused. Varem on arutatud ka tervishoiu alarahastatusest ja töötajate puudusest tulenevaid probleeme.