EST  |  RUS  |  ENG
Uudised
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27   Järgmine
28.04.2016

Ametiühingud: ilma otsustavate seadusemuudatusteta ei muutu meie töökeskkond kunagi ohutumaks

Täna, 28. aprillil mälestavad ametiühingud neid inimesi, kes on elu kaotanud oma töökohustusi täites. Töökoha ohufaktorite vähendamiseks oleks vaja töötajate esindajate sisulist kaasamist, nende korraliku väljaõpet ja tõsist tähelepanu, et kulunud töövahendid õigeaegselt välja vahetada.

26.04.2016

Ametiühingute juhatus arutab pensionireformi ja välismaalaste seadusega seonduvat

26. aprillil toimub Eesti Ametiühingute Keskliidu (EAKL) juhatuse koosolek, kus kahe peamise teemana arutatakse valitsuse planeeritavat väljateenitud aastate ja soodustingimustel vanaduspensioni süsteemi ümberkorraldamist ning välismaalaste seaduse muutmist.

15.03.2016

Tervise- ja tööminister rõhutas kohtumisel ametiühingutega ümberõppe tähtsust

Eesti Ametiühingute Keskliidu juhatus kohtus täna tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskiga. Kohtumisel arutati põhjalikult töötavate inimeste ja ka pensioniikka jõudnute koolitus- ja ümberõppe teemat, mille järele on ametiühingute hinnangul väga suur nõudlus.

08.02.2016

Ametiühingud kutsuvad valitsust tegudele ja tööandjaid tootmist Ida-Virumaale ümber kolima

Möödunud nädalal tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski ja Töötukassa juhi Meelis Paaveliga kohtunud ametiühingute esindajad töötasid välja plaani, millega koondatavate olukorda Ida-Virus parandada. Plaani mahub tegevusi keskkonnatasude kiirest langetamisest ümberõppevõimaluste parandamise ja üleskutseni tööjõunappuses põdevate tehaste ümberkolimiseks Ida-Virumaale.

01.02.2016

Peterson ja Ossinovski kohtuvad Ida-Viru keemikutega

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski ning Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson kohtuvad täna Viru Keemia Grupi koondamisohus töötajatega, et arutada võimalusi vähemalt osade töökohtade päästmiseks.

19.01.2016

Ametiühingud: töötajate tervise- ja spordikulude maksuvabastusega on kiire, positiivne efekt tuleb viia massidesse

Eesti ametiühingud on ühte meelt tööandjate keskliiduga, kes tegid umbes nädal tagasi taaskord ettepaneku vabastada töötaja tervisele tehtud kulutused erisoodustusmaksust.  Ametiühingud valmistuvad uue lootuse valgus läbirääkimisteks tööandjatega ning soovivad leida viise, kuidas soodustus võimalikult paljudele töötajatele kättesaadavaks teha.

13.01.2016

Ametiühingud: selle aasta olulisemad teemad tööturul on täiskasvanuõpe, tervislik töö ja pensionid

Eesti Ametiühingute Keskliidu juhatus kinnitas eile oma töökava, kus tähtsal kohal on valmistumine pensionireformiks, kõigile töötajatele täiend- ja ümberõppe pakkumine ning jõulised meetmed tervisliku töö tagamiseks.

27.11.2015

Ametühingute keskliidu esimehena jätkab Peep Peterson

Täna Tallinna Ülikoolis aset leidnud Eesti Ametiühingute Keskliidu 7. kongressil valiti järgmiseks neljaks aastaks ametiühingute keskliidu esimeheks Peep Peterson.

25.11.2015

Kutse ajakirjanikele: EAKL VII kongress

Reedel, 27. novembril algusega kell 11 toimub Eesti Ametiühingute Keskliidu seitsmes kongress. Üritus toimub Tallinna Ülikooli aulas (Terra maja, III korrus, Narva mnt 25). 

10.11.2015

Ametiühingud: riik annab Estonian Airi skeemidega väga halba eeskuju

Täna kogunenud Eesti Ametiühingute Keskliidu juhatus leidis, et riik peab likvideerimisel oleva Estonian Airi töötajate töösuhte lõpetama viisakalt ning tagama korrektse koondamise koos kõikide hüvitiste väljamaksmise hiljemalt selle nädalal lõpuks.