EST  |  RUS  |  ENG
Uudised
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29   Järgmine
23.11.2016

30.11 toimub seminar teemal - kuidas anname majandusele uue hoo?

Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Ametiühingute Keskliit, Eesti Teaduste Akadeemia korraldavad 30.11 seminari "Kuidas anname majandusele uue hoo?"

22.11.2016

Eesti Ametiühingute Keskliit korraldab täna pensionireformi arutelu

Täna, 22. novembril toimub Eesti Ametiühingute Keskliidu (EAKL) eestvedamisel pensionireformi arutelu, milles osalevad EAKLi liikmesorganisatsioonid ning pensionireformi töörühma liikmed. Arutelu eesmärk on koguda haruametiliitudelt vastukaja penisonireformiga seotud küsimustele ning kujundada ametiühingute ühine seisukoht, mis esitatakse ka Sotsiaalministeeriumile.

11.11.2016

Ametiühingud edastasid valitsusele ettepanekud koalitsioonilepingusse

Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson edastas Jevgeni Ossinovskile (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), Margus Tsahknale (Isamaa ja Res Publica Liit) ning Jüri Rattale (Keskerakond) ametiühingute poolsed ettepanekud tulevasse koalitsioonilepingusse. Ametiühingute poolsed ettepanekud on järgmised: 

04.11.2016

Pensionireform nõuab valitsuse, tööandjate ning ametiühingute kokkulepet

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahknaga kohtunud Ametiühingute Keskliidu (EAKL) volikogu kinnitas eile taas valmisolekut astuda läbirääkimistesse pensionisüsteemi muutmiseks. Ametiühingute eesmärk on kaitsta töötajate huve, aga anda seejuures ka valitsusele parimat nõu, kuidas pensionikassa miinusest välja tuua.

05.10.2016

Põhjala ja Balti ametiühinguliidrid otsivad Tallinnas rohtu kasvavatele probleemidele tööturul

Homme ja ülehomme leiab Tallinnas aset ülemaailmsele väärika töö päevale pühendatud rahvusvaheline konverents, kus regiooni mõjukamad ametiühinguliidrid otsivad koos teadlastega vastust küsimusele, kuidas tagada väärikas töö nii oma liikmetele kui ka töötajatele laias maailmas. Konverentsi korraldab Põhjamaade Ametiühingute Konföderatsioon (NFS) ning nende kutsel on oodata Tallinna pea kõiki Skandinaavia ja Soome mõjukamaid ametiühingutegelasi.

22.09.2016

Ametiühingud lepivad kokku uue hooaja läbirääkimisstrateegiaid

Eesti Ametiühingute Keskliit korraldab täna igasügisese kollektiivlepingute strateegiakonverentsi, kus pannakse paika läbirääkimisstrateegiad uueks kollektiivläbirääkimiste hooajaks. Olulisemad teemad seonduvad palgatõusu jätkusuutlikkuse tagamise, töötervishoiu ja töötajate juurdeõppimisvõimalustega.

21.09.2016

Ametiühingute keskliit: tervishoiutöötajate hoiatust tuleb võtta väga tõsiselt

Ametiühingute keskliidu juht Peep Peterson avaldas Eesti ametiühingute nimel veelkord toetust tervishoiutöötajate nõudmistele ja ütles, et valitsusel tuleb eilset hoiatusstreiki väga tõsiselt võtta.

20.09.2016

Ametiühingud tahavad saata EL ja Kanada vabakaubandusleppe uuele läbirääkimisringile

Eesti Ametiühingute Keskliit saatis täna välisminister Jürgen Ligile kirja, kus soovitab mitte ratifitseerida Euroopa Liidu ja Kanada vabakaubanduslepingut (CETA) praeguses sõnastuses ja avada see uuteks läbirääkimisteks.

15.09.2016

Ametiühingud nõuavad viivitamatult kolmepoolsete läbirääkimiste alustamist pensionireformi küsimuses

Erinevad ametiühinguorganisatsioonid pöördusid täna peaministri poole ühisavaldusega, milles nõuavad viivitamatult kolmepoolsete läbirääkimiste alustamist pensionireformi küsimuses.

13.09.2016

Ametiühingud ootavad Töötukassalt töökoha säilitamist toetavaid koolitusi

Ametiühingute keskliidu juhatus koguneb täna arutama Töötukassa poolt loodavaid töötust ennetavaid meetmeid, mis võivad järgmistel aastatel tuua tagasi koolipinki oma oskusi uuendama täiskasvanud töötajad. Ametiühingute hinnangul on tegu olulise muudatusega nii inimese kui majanduse seisukohast.