EST  |  RUS  |  ENG
Uudised
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26   Järgmine
01.10.2015

Euroopa ametiühingud võtsid vastu resolutsiooni põgenikekriisi teemal

Euroopa ametiühingud tegid Pariisis avalduse pagulaskriisi teemal, milles kutsuvad kõiki Euroopa töötajaid solidaarsusele.

30.09.2015

Ametiühingud: Nordea riskib rahvusvahelise konfrontatsiooniga

Eesti Ametiühingute Keskliidu juhatus avaldab täielikku toetust Nordea töötajate esindajale, keda tööandja on asunud ründama demokraatlike õiguste teostamise eest.

18.09.2015

Ametiühingud toetavad Soome kolleegide suurstreiki

Ametiühingute keskliit saatis täna toetuskirja Soome kolmele ametiühingute keskorganisatsioonile, milles soovis sealsetele töötajatele südikust oma õiguste eest seismisel, kuid avaldas lootust, et valitsuse plaan võetakse tagasi ning sõlmitakse töötajatele vastuvõetav kompromiss.

15.09.2015

Ametiühingute juhatus soovib sõlmida üheaastase alampalga kokkuleppe

Ametiühingute juhatus arutas oma tänasel kohtumisel alampalga temaatikat ning otsustas nõustuda riiklik lepitaja pakutava printsiibiga alampalga määramisel, kuid soovib jätkata vestlust konkreetsete numbrite osas.

 

12.09.2015

Ametiühingud kutsuvad riigihaldusministrit konsultatsioonidele riigitöötajate palga teemal

Ametiühingute keskliit saatis sel nädalal riigihalduse minister Arto Aasale konsultatsioonikutse, mille käigus soovivad saada selgust ametnike ja avaliku sektori töötajate palgatõusu teemadel järgmisel eelarveaastal. Konsultatsioonidesse on kaasatud ka riigi- ja omavalitsustöötajate ametiühingute liit ja ajakirjanike liit.

10.09.2015

Ametiühingute piketil antakse üle pöördumine Leedu kolleegide toetuseks

Eesti ametiühingud annavad täna, 10. septembril kell 12 Leedu Vabariigi saadikule Tallinnas üle oma pöördumise Leedu ametiühingute toetuseks. Enne pöördumise üleandmist, toimub saatkonna ees väikesearvuline toetuspikett.

02.09.2015

Kollektiivlepingute konverentsil lepitakse kokku uue hooaja läbirääkimisstrateegiad

Eesti Ametiühingute Keskliit korraldab homme, 3. septembril Rahvusraamatukogus kollektiivlepingute strateegiakonverentsi, kus pannakse paika läbirääkimisstrateegiad ja soovid, milles uuel kollektiivläbirääkimiste hooajal tööandjatega kokku leppida. 

22.08.2015

Ametiühingud: esimesi haiguspäevi võiks hüvitada tubakaaktsiisi tõusu arvelt

Esmaspäeval Riigikogu sotsiaalkomisjonis arutlusele tulev ametiühingute nõue hüvitada töötajatele esimesed kolm haiguspäeva maksab Haigekassa hinnangul ligi 30 miljonit eurot aastas. Ametiühingud leiavad, et raha võiks tulla tubakaaktsiisi täiendavast tõusust.

10.08.2015

Seakatk võib tuua uue koondamislaine

Ametiühingud tunnevad muret seakatku või selle ohu tõttu suletud farmide ja lihatööstusega seotud töötajate võimalike koondamiste pärast ning soovitavad valitsusel sarnaselt Ida-Virumaa koondamistelainetele riskid kaardistada ning valmistada ette plaan selleks, et olukorda varajases staadiumis leevendada.

19.06.2015

Ametiühingud viivad ummikus alampalgakõnelused riikliku lepitaja juurde

Ametiühingute keskliit pöördus täna riikliku lepitaja poole, et leida lahendus järgmise ja ülejärgmise aasta alampalga küsimusele. Aprillist peetud kõnelused tööandjate keskliiduga pole tulemusi andnud ja erinevus nõudmise ja pakkumise vahel on väga suur.