EST  |  RUS  |  ENG
FOORUM
Vaata kõiki teemasid
Uudised
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22   Järgmine
19.11.2014

Põhjala tähtsamad ametiühingujuhid kogunevad Tallinnas

Täna, 19. novembril kogunevad Tallinnas Läänemeremaade ametiühingute juhid. Küsimuse all on ametiühingute panus majanduse arengusse ning ametiühinguliikumise laiendamine. Kohtumise avab oma kõnega president Toomas Hendrik Ilves.

30.10.2014

Ajakirjanike Liit: 4,5% palgatõus puudutab ka ERR ajakirjanikke

Täna toimunud kohtumisel said Ajakirjanike Liidu ja Ametiühingute Keskliidu esindajad kultuuriministrilt kinnituse, et parlamendi menetluses olev riigieelarve eelnõu kohtleb ERRi töötajaid võrdselt teiste kultuuritöötajatega. ERRi palgavahendite tõusuks on planeeritud ligi 700 000 eurot.

21.10.2014

ILO ettepanekud toetavad seniseid ametiühingute positsioone

Ametiühingute Keskliidu hinnangul on rahvusvahelise tööorganisatsiooni ILO ettepanekud kollektiivsete töösuhete eelnõule põhiosas ametiühingutele soodsad ning toetavad kõiki seniseid ametiühingute kaitstud positsioone nii läbirääkimisteemade avaruse kui streigiküsimuste osas.

30.09.2014

Ametiühingute 7 soovitust suurendavad ettevõtete tootlikkust ja töötajate turvatunnet

Eesti Ametiühingute Keskliit tutvustas täna Tallinna Tööstushariduskeskuses toimunud kohtumisel sotsiaaldemokraatidele oma soovitusi, kuidas Eesti tööelu edendada. Kaaluti ka variante, kuidas teha teoks kiire alampalga tõus, mis mõjutaks ka teiste madalapalgaliste sissetulekuid.

29.09.2014

Kutse pressiüritusele

Hea ajakirjanik

Ootame Sind homme, 30. septembril kell 11 Tallinna Tööstusharidus-keskusesse (Sõpruse pst 182, II korruse konverentsisaali), et anda ülevaade ametiühingute taotlustest erakondadele seoses Riigikogu valimistega 2015 ning kommenteerida sotsiaaldemokraatide plaani alampalga tõstmiseks 800 euroni kuus.
27.09.2014

Ametiühingute Keskliit: julgeolekusituatsiooni tõttu kannatavad majandussektorid on meie ühine mure

Ametiühingud on seisukohal, et Ukraina sõjaga seotud majanduskahjusid tuleb Eesti ühiskonnal kanda solidaarselt. Sellega seoses soovitavad ametiühingud valitsusel olukorda paremini kaardistada ja kutsuda lähiajal kokku sektoriteülene nõupidamine, kuidas ühiselt olukorraga toime tulla.

24.09.2014

Ametiühingud tervitavad erakondade toetust alampalga kiirele tõstmisele

Eesti Ametiühingute Keskliit tunnustab ka erakondade soovi tõsta alampalka jõudsamalt kui seni ning leiab, et sel teemal on ühiskonnas tekkimas üksmeel. Reaalsed läbirääkimised seisavad ees tuleval kevadel.

11.09.2014

EAKL: Töövõimereformi saab ellu viia vaid läbi ühiskondliku kokkuleppe

Eesti Ametiühingute Keskliit kutsub erinevaid osapooli üles sõlmima ühiskondlikku kokkulepet töövõimereformi läbiviimiseks. Ühiskondliku leppe sõlmimine tuli esimest korda jutuks töövõimereformi aruteludel Riigikogu sotsiaalkomisjonis augusti lõpus.

08.09.2014

Ametiühingute Keskliidu kommunikatsiooni asus juhtima Kaili Uusmaa

Tänasest asus Eesti Ametiühingute Keskliidu kommunikatsioonijuhi ametikohale pikaajalise meedia- ja kommunikatsioonitöö kogemusega Kaili Uusmaa. Senine kommunikatsioonijuht Riina Solman jätkab tööd organisatsiooni strateegilise konsultandina.

05.09.2014

Tahame toimivat majandust, mis teeb ka töötajad jõukaks

Eesti Ametiühingute Keskliit korraldas 4. septembril 2014 Rahvusraamatukogus esmakordselt  kollektiivlepingute strateegiakonverentsi, mille sisuks oli uute ideede ja soovituste andmine palgaläbirääkimisteks usaldusisikutele ja haruliitudele algaval kollektiivläbirääkimiste hooajal. Konverentsil kavandatu viivad ellu ametiühingute keskliitu kuuluvad 20 haruliitu ja kokku enam kui 700 kohalikku ametiühinguorganistasiooni erinevates Eesti ettevõtetes ja asutustes. Samasugused strateegiaseminarid on tavaks kõigis Põhjamaades.
Ametiühingute strateegiakonverentsil võeti vastu osalejate ühisavaldus: