EST  |  RUS  |  ENG
Uudised
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23   Järgmine
06.03.2015

Ametiühingud: teeme ettepaneku arutada Riigikohtu eilset streigiotsust riikliku lepitaja juures

Eesti Ametiühingute Keskliit on nõus Riigikohtu ja õiguskantsleri seisukohaga, et toetusstreikidest etteteatamise aeg võiks olla pikem. Uus etteütlemise aeg tuleks ametiühingute hinnangul kokku leppida riikliku lepitaja vahendusel.

05.03.2015

Ettevõtjate ja ametiühingute pöördumine: 6 põletavat teemat valitsusele

Ettevõtjad ja ametiühingud tegid täna ühise pöördumise, mille sisuks on hetkel kuus kõige olulisemat teemat Eesti riigivalitsemises, millega uus loodav valitsus peaks hakkama tegelema.

18.02.2015

Ametiühingud: töötajate streigiõigus on ühiskonna arenguks vajalik

Eesti ametiühingute juhid annavad täna kell 11 Riigikogu esimehele Eiki Nestorile üle oma ühispöördumine, milles soovivad streigiõiguse säilimist Eestis ja maailmas. Tegemist on ametiühingute ülemaailmse vastuaktsiooniga tööandjate globaalsetele katsetele streigiõigusi piirata.

30.01.2015

Ametiühingud: Ohutusreeglite järgimine on ka töötaja enda väärikuse küsimus

Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL) tunneb kaasa eile Ida-Virumaal Estonia kaevanduses hukkunud töötajate omastele. Ametiühing kutsub tööandjaid ja töötajaid palju tõsisemalt suhtuma ohutusküsimustesse ja arutama, kuidas tervisekaitset konkreetsel töökohal edendada.

23.01.2015

Peterson valitsusele: Ida-Viru aitamisega on kiire

Eesti Ametiühingute Keskliidu juht Peep Peterson kiirustab valitsust tagant leidma lahendusi Ida-Virumaad tabanud koondamislainele. "Kuigi probleemide peapõhjus on naftahinna ootamatu langus, on ka valitsuse poliitikaid, mis kriisi süvendavad," leidis Peterson.

16.01.2015

Ametiühingud toetavad raudteelasi ja nõuavad neile riigipoolset tuge

Eesti Ametiühingute Keskliit toetab homme, 17. jaanuaril toimuvat raudeelaste ametiühingu meeleavaldust. Ametiühingud ootavad lahendusi ja riigi hoolimist ning otsust infrastruktuuri toetamiseks ja kütuseaktsiisi kompenseerimiseks.

16.12.2014

Algab teavituskampaania „Väärikas töö, väärikas palk“

Täna, 16. detsembril korraldab kaubandustöötajate ametiühing koos meremeeste ametiühinguga teavituskampaania „Väärikas töö, väärikas palk“, millega juhitakse avalikkuse tähelepanu hotellides töötavate koristajate ning toateenijate töötingimustele.

15.12.2014

Eesti Telekom ja Sidetöötajate Ametiühing sõlmisid kollektiivlepingu

AS Eesti Telekom ja sidetöötajate ametiühing sõlmisid sel nädalal kollektiivlepingu, mille tingimused jõustuvad kõigile Eesti Telekomi töötajatele alates 1. jaanuarist 2015.

03.12.2014

Ametiühingud toetavad Leedu õpetajate streiki

Leedu õpetajad alustasid täna protestiaktsioone, et parandada oma palga- ja töötingimusi ja sotsiaalseid tagatisi. Eesti ja Läänemeremaade ametiühingud saatsid Leedu valitsusele kirja, milles avaldavad toetust õpetajate streigile.

 

26.11.2014

ACTA-vastased koolitavad ametiühingu liikmeid

Ametiühingute Keskliit korraldab täna Rahvusraamatukogus aktsiooniõppuse oma liikmetele, kus jagatakse praktilisi teadmisi meeleavalduste ja aktsioonide läbiviimiseks. Koolituse üks läbiviijaid on omaaegse ACTA-vastase protesti kaaskorraldaja Siim Tuisk.