EST  |  RUS  |  ENG
Peterson: tervishoiu töötüli tuleb lahendada, läbirääkimisi tuleb jätkata

Lisatud 02.02.2017

Tervishoiutöötajate ja Haiglate Liidu vahel vältavat töötüli kommenteerides ütles Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson, et osapooltel tuleb läbirääkimislaua taha naasta ja teha maksimaalne pingutus kokkuleppe saavutamiseks. Tema sõnul on maailmas segased ajad ja suuremahulisteks streikideks on väga ebasobiv aeg.
 
Petersoni sõnul on ta tutvunud kõigi poolte seisukohtadega ja näeb ruumi kokkuleppeks, aga see nõuab kõigilt suurt vastutustunnet, tahet ja usaldust. „Just usalduse osas on suurim puudujääk,“ kommenteeris Peterson ja viitas varasematel aastatel sõlmitud kokkulepetele, mida just poliitikud ei ole väga tõsiselt võtnud.
 
„On selge, et suured otsused tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkuse tagamiseks on mitu aastat hiljaks jäänud ja tervishoiusektori surve nende tegemiseks mõistetav. Samas ei ole tänases ajapuuduses võimalik demokraatlikke mehhanisme kõrvale jätta,“ hindas Peterson. Tema sõnul tuleks pigem luua võimalus töörahu katkestamiseks kui kokkulepped ei pea ja lubatud lahendusi realistlikus ajaraamis ei sünni.
 
Peep Peterson kinnitas, et ka Ametiühingute Keskliit suhtub väga tõsiselt tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkusse ja valmistub suuremat vastutust võtma, kui leiab aset Haigekassa nõukogu reform. „Lisarahastus on hädavajalik, aga hädavajalikud on ka sisemised muudatused, mis vähendavad töökoormust ja tõstavad patsiendi rahulolu,“ ütles Peterson.
 
Eesti Ametiühingute Keskliidu, Teenistujate Ametiliitude Organisatsiooni TALO ja Tervishoiutöötajate Kutseliidu töögrupp tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkuse teemal on tegutsenud alates eelmise aasta kevadest. Küsimus on olnud sisuka arutelu teemaks ka ametiühingute ja tööandjate keskliitude regulaarkohtumistel.
 
Tagasi