EST  |  RUS  |  ENG
Uudised
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28   Järgmine
19.06.2016

Ametiühingud algatavad töölepinguseaduse muutmise

Eesti Ametiühingute Keskliit saatis sel nädalal Sotsiaalministeeriumile kuus ettepanekut töölepinguseaduse muutmiseks, mis suurendavad töötajate õiguskindlust ja lihtsustavad töölepinguseaduse igapäevast rakendamist.

31.05.2016

Ametiühingud ja meditsiinitöötajad otsivad tervishoiusüsteemile jätkusuutlikumat visiooni

Ametiühingute keskliidud ja tervishoiutöötajad lahkasid eilsel ühisarutelul Eesti tervishoiusüsteemi jätkusuutlikkuse kitsaskohti võttes seekord luubi alla süsteemi suuremad eesmärgid rahva tervise parandamisel ja võimalikud sisemised ümberkorraldused. Varem on arutatud ka tervishoiu alarahastatusest ja töötajate puudusest tulenevaid probleeme.

28.05.2016

Ametiühingud kutsuvad tööandjaid pingutama, et kiiret palgakasvu hoida

Kuigi ametiühingud on mures madala majanduskasvu pärast, on nende hinnangul hädavajalik hoida aasta keskmine palgatõus kuue protsendi juures. Sellest madalam tõus kustutab lootuse Euroopa keskmisele üldse kunagi järele jõuda.

21.05.2016

Peterson: töökohtade loomine Ida-Virumaal peab olema riigi prioriteet

Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson tõdes Narva arvamusfestivalil Töötukassa korraldatud arutelul, et riik peab senisest veelgi tõsisemalt võtma eesmärgiks luua ja soodustada Ida-Virumaal töökohtade tekkimist.

17.05.2016

Ametiühingute keskliidu juhatus arutab Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoniga, kuidas suurendada palgatõusu jätkusuutlikkust

Eesti Ametiühingute Keskliidu (EAKL) juhatus saab täna Eesti Panga juhtkonnalt ülevaate tööturu ja majanduse hetkeseisust ning arutab, kuidas tagada töötajatele palgatõusud nii, et see ergutaks Eesti majanduskasvu.

14.05.2016

Ametiühingud: alaealiste töötamisele peab säilima riiklik järelevalve

Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL) pooldab alaealiste töökogemuse laiendamise võimalusi kui alaealiste poolt tehtavate tööde üle suurendatakse riiklikku järelevalvet. Samas ollakse vastu alaealiste täistööajaga töötamisele ja ületundide tegemisele.

10.05.2016

Ametiühingud kutsuvad riigikogulasi hääletama lähetatud töötajate võrdse sissetuleku poolt

Eesti Ametiühingute Keskliit saatis täna Riigikogu fraktsioonidele kirja, milles palub hääletada Euroopa Liidu asjade komisjoni otsuse eelnõu vastu.

07.05.2016

Ametiühingud soovitavad jätkata välistööjõu värbamisel konservatiivset joont

Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL) soovitab valitsusel säilitada konservatiivne joon välistööjõu riiki lubamisel, säilitades nii mõistliku piirarvu kui palgapiirangud. Ametiühingutele kooskõlastamisele saadetud välismaalaste seaduse muudatused jätavad need sätted muutmata.

05.05.2016

EAKLi esimehe Peep Petersoni kõne 1. mail

Head inimesed, kes te olete imeilusa ilmaga jätnud oma aiad ja põllulapid ning võtnud puhkepäeval nõuks kuulata meiega suurepärast Singer Vingerit. Tulnud siia, et tähistada seda ülemaailmselt olulist päeva.

28.04.2016

Ametiühingud: ilma otsustavate seadusemuudatusteta ei muutu meie töökeskkond kunagi ohutumaks

Täna, 28. aprillil mälestavad ametiühingud neid inimesi, kes on elu kaotanud oma töökohustusi täites. Töökoha ohufaktorite vähendamiseks oleks vaja töötajate esindajate sisulist kaasamist, nende korraliku väljaõpet ja tõsist tähelepanu, et kulunud töövahendid õigeaegselt välja vahetada.