EST  |  RUS  |  ENG
Uudised
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28   Järgmine
21.05.2016

Peterson: töökohtade loomine Ida-Virumaal peab olema riigi prioriteet

Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson tõdes Narva arvamusfestivalil Töötukassa korraldatud arutelul, et riik peab senisest veelgi tõsisemalt võtma eesmärgiks luua ja soodustada Ida-Virumaal töökohtade tekkimist.

17.05.2016

Ametiühingute keskliidu juhatus arutab Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoniga, kuidas suurendada palgatõusu jätkusuutlikkust

Eesti Ametiühingute Keskliidu (EAKL) juhatus saab täna Eesti Panga juhtkonnalt ülevaate tööturu ja majanduse hetkeseisust ning arutab, kuidas tagada töötajatele palgatõusud nii, et see ergutaks Eesti majanduskasvu.

14.05.2016

Ametiühingud: alaealiste töötamisele peab säilima riiklik järelevalve

Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL) pooldab alaealiste töökogemuse laiendamise võimalusi kui alaealiste poolt tehtavate tööde üle suurendatakse riiklikku järelevalvet. Samas ollakse vastu alaealiste täistööajaga töötamisele ja ületundide tegemisele.

10.05.2016

Ametiühingud kutsuvad riigikogulasi hääletama lähetatud töötajate võrdse sissetuleku poolt

Eesti Ametiühingute Keskliit saatis täna Riigikogu fraktsioonidele kirja, milles palub hääletada Euroopa Liidu asjade komisjoni otsuse eelnõu vastu.

07.05.2016

Ametiühingud soovitavad jätkata välistööjõu värbamisel konservatiivset joont

Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL) soovitab valitsusel säilitada konservatiivne joon välistööjõu riiki lubamisel, säilitades nii mõistliku piirarvu kui palgapiirangud. Ametiühingutele kooskõlastamisele saadetud välismaalaste seaduse muudatused jätavad need sätted muutmata.

05.05.2016

EAKLi esimehe Peep Petersoni kõne 1. mail

Head inimesed, kes te olete imeilusa ilmaga jätnud oma aiad ja põllulapid ning võtnud puhkepäeval nõuks kuulata meiega suurepärast Singer Vingerit. Tulnud siia, et tähistada seda ülemaailmselt olulist päeva.

28.04.2016

Ametiühingud: ilma otsustavate seadusemuudatusteta ei muutu meie töökeskkond kunagi ohutumaks

Täna, 28. aprillil mälestavad ametiühingud neid inimesi, kes on elu kaotanud oma töökohustusi täites. Töökoha ohufaktorite vähendamiseks oleks vaja töötajate esindajate sisulist kaasamist, nende korraliku väljaõpet ja tõsist tähelepanu, et kulunud töövahendid õigeaegselt välja vahetada.

26.04.2016

Ametiühingute juhatus arutab pensionireformi ja välismaalaste seadusega seonduvat

26. aprillil toimub Eesti Ametiühingute Keskliidu (EAKL) juhatuse koosolek, kus kahe peamise teemana arutatakse valitsuse planeeritavat väljateenitud aastate ja soodustingimustel vanaduspensioni süsteemi ümberkorraldamist ning välismaalaste seaduse muutmist.

15.03.2016

Tervise- ja tööminister rõhutas kohtumisel ametiühingutega ümberõppe tähtsust

Eesti Ametiühingute Keskliidu juhatus kohtus täna tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskiga. Kohtumisel arutati põhjalikult töötavate inimeste ja ka pensioniikka jõudnute koolitus- ja ümberõppe teemat, mille järele on ametiühingute hinnangul väga suur nõudlus.

08.02.2016

Ametiühingud kutsuvad valitsust tegudele ja tööandjaid tootmist Ida-Virumaale ümber kolima

Möödunud nädalal tervise- ja tööministri Jevgeni Ossinovski ja Töötukassa juhi Meelis Paaveliga kohtunud ametiühingute esindajad töötasid välja plaani, millega koondatavate olukorda Ida-Virus parandada. Plaani mahub tegevusi keskkonnatasude kiirest langetamisest ümberõppevõimaluste parandamise ja üleskutseni tööjõunappuses põdevate tehaste ümberkolimiseks Ida-Virumaale.