EST  |  RUS  |  ENG
Uudised
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30   Järgmine
02.02.2017

Peterson: tervishoiu töötüli tuleb lahendada, läbirääkimisi tuleb jätkata

Tervishoiutöötajate ja Haiglate Liidu vahel vältavat töötüli kommenteerides ütles Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson, et osapooltel tuleb läbirääkimislaua taha naasta ja teha maksimaalne pingutus kokkuleppe saavutamiseks. Tema sõnul on maailmas segased ajad ja suuremahulisteks streikideks on väga ebasobiv aeg.

23.01.2017

Tootlikkuse tõstmiseks peame usaldama sektoritele suuremad õigused tööõiguse kohandamiseks

Leedu uus töölepinguseadus ühelt poolt ja liikvel olev Eesti töölepinguseaduse muutmise eelnõu kutsuvad taas küsima, millist tööõigust meie majandus vajab. 
12.01.2017

Ametiühingujuhi Peep Petersoni kiri peaminister Jüri Ratasele: „Oleme valmis läbirääkimisteks pensionireformi elluviimise teemal!“

Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson saatis peaminister Jüri Ratasele kirja, milles edastas ametiühingute mõtted eelseisva pensionireformi teemal. Peterson kinnitas, et ametiühing on riigile igakülgseks abiks vajalike muudatuste elluviimisel ning valmis läbirääkimisteks. 

11.01.2017

Ametiühingujuht Peep Peterson: „Nordea kollektiivleping tuleb nii või teisiti!“

Eesti Ametiühingute Keskliit kutsub Nordea töötüli osapooli üles kollektiivläbirääkimisi esimesel võimalusel jätkama. Keskliidu hinnangul sünnib kokkulepe varem või hiljem, küsimus on vaid millal ja mis hinnaga.
13.12.2016

Ametiühingute soov jõuluvana kingikotti - tõeliselt töötajasõbralik valitsus

Kuigi võimuvahetusega kaasnenud positiivne ootusärevus on asendunud palju realistlikuma tõehetkega, tasub ikka üle korrata, mida Jüri Ratase valitsuselt ootame.

23.11.2016

30.11 toimub seminar teemal - kuidas anname majandusele uue hoo?

Tallinna Tehnikaülikool, Eesti Tööandjate Keskliit, Eesti Ametiühingute Keskliit, Eesti Teaduste Akadeemia korraldavad 30.11 seminari "Kuidas anname majandusele uue hoo?"

22.11.2016

Eesti Ametiühingute Keskliit korraldab täna pensionireformi arutelu

Täna, 22. novembril toimub Eesti Ametiühingute Keskliidu (EAKL) eestvedamisel pensionireformi arutelu, milles osalevad EAKLi liikmesorganisatsioonid ning pensionireformi töörühma liikmed. Arutelu eesmärk on koguda haruametiliitudelt vastukaja penisonireformiga seotud küsimustele ning kujundada ametiühingute ühine seisukoht, mis esitatakse ka Sotsiaalministeeriumile.

11.11.2016

Ametiühingud edastasid valitsusele ettepanekud koalitsioonilepingusse

Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson edastas Jevgeni Ossinovskile (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), Margus Tsahknale (Isamaa ja Res Publica Liit) ning Jüri Rattale (Keskerakond) ametiühingute poolsed ettepanekud tulevasse koalitsioonilepingusse. Ametiühingute poolsed ettepanekud on järgmised: 

04.11.2016

Pensionireform nõuab valitsuse, tööandjate ning ametiühingute kokkulepet

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahknaga kohtunud Ametiühingute Keskliidu (EAKL) volikogu kinnitas eile taas valmisolekut astuda läbirääkimistesse pensionisüsteemi muutmiseks. Ametiühingute eesmärk on kaitsta töötajate huve, aga anda seejuures ka valitsusele parimat nõu, kuidas pensionikassa miinusest välja tuua.

05.10.2016

Põhjala ja Balti ametiühinguliidrid otsivad Tallinnas rohtu kasvavatele probleemidele tööturul

Homme ja ülehomme leiab Tallinnas aset ülemaailmsele väärika töö päevale pühendatud rahvusvaheline konverents, kus regiooni mõjukamad ametiühinguliidrid otsivad koos teadlastega vastust küsimusele, kuidas tagada väärikas töö nii oma liikmetele kui ka töötajatele laias maailmas. Konverentsi korraldab Põhjamaade Ametiühingute Konföderatsioon (NFS) ning nende kutsel on oodata Tallinna pea kõiki Skandinaavia ja Soome mõjukamaid ametiühingutegelasi.