EST  |  RUS  |  ENG
FOORUM
Vaata kõiki teemasid
Uudised
1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19   Järgmine
23.04.2014

Ametiühingut Keskliit: keskpanga hinnangul mõjutab ametiühingute tegevus palgatõusu

Ametiühingute Keskliidu juhatuse koosolekul keskpanga poolse majandusülevaate andnud analüütiku Natalja Viilmanni sõnul toimub hetkel majanduse jahenemine, samuti hoiatas Viilmann palgatõusu ülemäärase survestamise eest. Järgnenud ametiühingujuhtide arutelu keskendus tööturu tulevikule, palgatõusule ja majanduse jahenemisest tulenevatele riskidele. Ametiühingud kinnitasid, et seisavad nii palgatõusu kui innovatsiooni eest ettevõtetes edasi.

22.04.2014

Ametiühingute Keskliit: uue kommunikatsioonijuhina asub tööle tippspetsialist Riina Solman

Käesolevast nädalast alustab Eesti Ametiühingute Keskliidus kommunikatsioonijuhina tööd pikaajalise meedia-, turunduse ja PR-kogemusega Riina Solman.

10.04.2014

Ametiühingud töötajatele: küsigem julgelt palka, aga rääkigem ka ettevõtte tulevikust

Tuginedes Rahandusministeeriumi värskele majandusprognoosile saatis Ametiühingute Keskliit sel nädalal oma liikmesorganistasioonidele välja soovitused, mida pidada silmas palganõudmiste koostamisel.

09.04.2014

Lääne-Viru ametiühingud koonduvad taas ühiseks jõuks

Eile õhtul Rakveres kogunenud Lääne-Viru ametiühingute usaldusisikud otsustasid taaskäivitada ametiühingute kohaliku koostöökogu tegevuse, mis katkes seoses majanduslike raskustega kaks aastat tagasi.

04.04.2014

Ametiühingud koguvad Maxima töötajate töömuljeid

Kaubandustöötajate ametiühing alustab täna internetis spetsiaalselt avatud leheküljel Maxima töötajate töömuljete kogumist.

02.04.2014

Ametiühingud nõuavad inimlikumat ja odavamat töövõimereformi

Eesti Ametiühingute Keskliidu juhatus teatas eilses avalduses, et ei saa käimasolevat töövõimereformi toetada kuni selles ei ole tehtud olulisi muudatusi inimkesksuse ja rahalise jätkusuutlikkuse tagamiseks. Avaldus sisaldas viis ettepanekut Riigikogule ja valitsusele, kuidas reformiga edasi minna.

28.03.2014

EAKL volikogu avalik protest Tallink Hotellide käitumise suhtes

Eesti Ametiühingute Keskliidu volikogu saatis täna Eesti Tööandjate Keskliidule avaliku pöördumise seoses TLG Hotell OÜga.

28.03.2014

Baltimaade ametiühingud alustasid ühistegevust Maxima personalipoliitika parandamiseks

Kolme Balti riigi ametiühingute keskliidud saatsid Maxima kaubandusketi emaettevõttele pöördumise, milles algatavad läbirääkimised Maxima personalipoliitika muutmiseks kõigis kolmes riigis korraga. Pöördumine on ajendatud sügisesest poevaringust Riias ja ka avalikkuse ette jõudnud juhtumistest, kus Maxima pole täitnud kohalikke tööseadusi.

14.03.2014

Võimuläbirääkijad ametiühingutele: kollektiivsuhete eelnõuga võetakse pinged maha

Täna ennelõunal kinnitasid nii Taavi Rõivas kui ka sotsiaaldemokraatide esindaja Eiki Nestor telefonikõnes ametiühingute keskliidu esimehele, et ametiühinguid ärritanud kollektiivsete töösuhete seaduse eelnõu arutatakse tööturu partneritega uuesti läbi ja leitakse kõigile sobiv tasakaal.

13.03.2014

Ametiühingud vihased: valitsuse tänane otsus külvab Eestisse maksimaalset segadust

Täna valitsuses heakskiidu saanud kollektiivsete töösuhete eelnõu on ametiühingute hinnangul räiges vastuolus rahvusvahelise tööõigusega. Eelnõuga kiirustamine ja partnerite arvamuste mittearvestamine valavad kujunenud poliitilisse kriisi uut plahvatusohtlikku ainet, leiavad ametiühingud.